Astaria

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Astaria

PBF o Pokemonach


4 posters

    Ranking trenerów

    avatar
    Kazyleusz
    Admin


    Liczba postów : 27
    Join date : 13/06/2019

    Ranking trenerów Empty Ranking trenerów

    Pisanie by Kazyleusz Pią Cze 14, 2019 2:48 pm

    J: Ranking trenerów oparty na statystykach walk/punktach. Gracze indywidualnie zbieraliby punkty tak, jak to wyglądało z wioskami na Splashu i Tailu, np. za złapanie Pokemona czy wygranie walki. Rankingi mogłyby być dwa: stały, który brałby pod uwagę punkty od początku i nie zerowałby oraz taki, który resetowałby się, załóżmy, co trzy miesiące. Szansa dla nowych graczy na zajęcie wysokiego miejsca, a za TOP 3 w ów okresowym rankingu dostawałoby się jakieś małe nagrody, czy to pieniężne, czy jakieś itemy. Fabularnie bardzo łatwo byłoby to uzasadnić na podstawie jakiejś Ligi Trenerów czy coś, a wszystko można by było sprawdzić w Pokedexie np. Wysokie miejsce w rankingu przynosiłoby chwałę i sławę, rozpoznawalność na ulicach i tak dalej.
    kowalt: lubię to. Może też MGowie mogliby dawać dodatkowe punkty rankingowe swoim graczom pod koniec zbierania punktów w danym okresie
    Whisper: Mnie niezbyt podoba się pomysł rankingów. One są dobre, gdy ma się całkowitą kontrolę nad swoim postępem. A tutaj dużo będzie zależało od aktywności MG… Ewentualnie zostawić resetujący się ranking, a odpuścić sobie ten nabijany od początku, bo nowym graczom ciężko będzie dogonić kogoś, kto gra pół roku.
    Mimo że to nie najgorszy pomysł to popieram Whispa, no i są ludzie którzy bardziej skupiają się na np. fabułę niż walce czy lapaniu monów
    avatar
    Figar


    Liczba postów : 19
    Join date : 13/06/2019

    Ranking trenerów Empty Re: Ranking trenerów

    Pisanie by Figar Sob Cze 15, 2019 2:02 pm

    Mi ten ranking niezbyt się widzi. Bardziej postawiłbym na rangi - w stylu, że dostajesz 5 punktów za złapanie pokemona, 10 za ewolucję, a jak uzbierasz ileś tam punktów (np. 50) to dostajesz rangę Amator (tylko przykład, może być w stylu Miedziany Trener czy coś). Potem masz zdobyć 100 punktów (czyli łącznie 150) i awansujesz na Zaznajomionego/Srebrnego Trenera, dalej jacyś Eksperci, Specjaliści, Platynowi Trenerzy, może Lider Sali/Członek E4 (po spełnieniu specjalnych wymagań, wtedy ranga Wędrownego Lidera - i to byłby taki szczyt rankingu, bo tylko jedna osoba na forum mogłaby go mieć (wcześniej pokonując poprzedniego).
    Frajda w nabijaniu rang tkwi w tym, że co awans masz nagrody. Zniżka w sklepie, potiony, Balle, tutor, item do trzymania czy coś w tym stylu.
    Skoro każdy mógłby dostać takie same nagrody, nie zwiększy się ta przepaść między graczami (bo jakby ktoś zajmował pierwsze miejsce, to potem łatwiej mu to powtórzyć, przynajmniej w teorii).
    avatar
    kowalt


    Liczba postów : 18
    Join date : 15/06/2019
    Age : 32
    Skąd : Warszawa

    Ranking trenerów Empty Re: Ranking trenerów

    Pisanie by kowalt Sob Cze 15, 2019 2:08 pm

    Podoba mi się to co Figar napisał. Coś podobnego działało w tych naszych drużynach ale nigdy jakoś dobrze. Może teraz się uda?
    No i czemu nie mistrz na samym końcu?
    avatar
    Figar


    Liczba postów : 19
    Join date : 13/06/2019

    Ranking trenerów Empty Re: Ranking trenerów

    Pisanie by Figar Sob Cze 15, 2019 2:12 pm

    Możemy dać Mistrza, ale do niego specjalne wymaganie, że musi mieć wszystkie odznaki.
    avatar
    .bell


    Liczba postów : 17
    Join date : 13/06/2019

    Ranking trenerów Empty Re: Ranking trenerów

    Pisanie by .bell Nie Cze 16, 2019 3:32 pm

    O, mi też się podoba, chociaż zdaje się na was - sam nie mam pomysłu na nazwy rang Razz

    Sponsored content


    Ranking trenerów Empty Re: Ranking trenerów

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Sro Maj 15, 2024 5:04 am