Astaria

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Astaria

PBF o Pokemonach


+2
Figar
Kazyleusz
6 posters

    Jak startery?

    avatar
    Kazyleusz
    Admin


    Liczba postów : 27
    Join date : 13/06/2019

    Jak startery? Empty Jak startery?

    Pisanie by Kazyleusz Pią Cze 14, 2019 2:44 pm

    [pytanie] A system startera pokemonów proponowałbym losowanie przez mg trzech typów ustalonych przez gracza? i sobie wybiera pośród nich którego chce? ~Ej, a gdyby pójść trochę dalej i dać Losu Losu na podstawie pewnych preferencji czy cuś co nam się kojarzy albo coś z tym co by podał gracz? I kno, to trochę sporo, ale było by coś innego zamyślona mordka
    kowalt: Zostałbym przy trzech slotach na typy przy tym co pisze Kaznzbyt duża szansa że łatwo się określisz, chyba że będą gotowe kryteria. Bo grac powie: chce poka który jest rośliną. No i teraz losujący musi ogarniać rośliny. I czy Bulba jest rośliną? Jednak zostałbym przy typach.
    avatar
    Figar


    Liczba postów : 19
    Join date : 13/06/2019

    Jak startery? Empty Re: Jak startery?

    Pisanie by Figar Sob Cze 15, 2019 2:28 pm

    Typy to dobra opcja, ale możemy też zaszaleć i dać losowanie z grup breedingowych. Bardzo często to zbliżone z typami, ale tak by śmieszniej było i trochę oryginalnie.
    avatar
    kowalt


    Liczba postów : 18
    Join date : 15/06/2019
    Age : 32
    Skąd : Warszawa

    Jak startery? Empty Re: Jak startery?

    Pisanie by kowalt Sob Cze 15, 2019 3:10 pm

    Dzień dobry nazywam się Karol, mam 10 lat i poproszę stworki które bzykochają się w grupach
    Monster, Water2 i Plant.

    Może zrobić tak. Jeśli gracz chce startera z listy pospolitych to niech sam go sobie wybierze.
    Jeśli natomiast z listy rzadkich to niech stawia na los według jakichś kryteriów.
    avatar
    Astam


    Liczba postów : 4
    Join date : 17/06/2019

    Jak startery? Empty Re: Jak startery?

    Pisanie by Astam Pon Cze 17, 2019 4:22 pm

    Albo możemy dać coś takiego, że każdy gracz otrzymuje jajko na start i wykluwa się po jego trzech - pięciu postach w przygodzie i wtedy MG robi mu skan losując z dostępnych w grze pokemonów. Luźna propozycja, niemniej przystanąłbym przy propozycji o losowaniu typów.
    avatar
    Figar


    Liczba postów : 19
    Join date : 13/06/2019

    Jak startery? Empty Re: Jak startery?

    Pisanie by Figar Pon Cze 17, 2019 4:27 pm

    Raczej bez jajek. Ja np. chciałbym jeszcze w historii postaci wspomnieć trochę o moim pokemonie, więc tutaj jeszcze zaproponuję, żeby starter był losowany przed napisaniem historii. To może być trochę problematyczne, ale fabularnie by był już jakiś związek trenera i pokemona.
    avatar
    Kazyleusz
    Admin


    Liczba postów : 27
    Join date : 13/06/2019

    Jak startery? Empty Re: Jak startery?

    Pisanie by Kazyleusz Pon Cze 17, 2019 4:31 pm

    Mam jak Figar. No i z tego co pamiętam to gdzieś było, że najpierw był mon, a potem historia chyba. W każdym razie nie dla mnie takie rozwiązanie było by jak najbardziej spoko.
    avatar
    .bell


    Liczba postów : 17
    Join date : 13/06/2019

    Jak startery? Empty Re: Jak startery?

    Pisanie by .bell Pon Cze 17, 2019 7:45 pm

    Losowanie przed napisaniem historii jest ok, ale może po prostu dajmy już dowolność dla gracza jeśli chodzi o wybór startera? Losowana byłaby np. natura, pod która pisany byłby charakter, chociaż to luźna propozycja, bo i opcja z losowaniem mi odpowiada. Wtedy można by było ominąć cały origin trenera skoro gracze losowaliby Pokemony przed założeniem karty postaci, a co za tym idzie mogliby startować w dowolnym miejscu w regionie.
    avatar
    Whisper


    Liczba postów : 10
    Join date : 15/06/2019

    Jak startery? Empty Re: Jak startery?

    Pisanie by Whisper Wto Cze 18, 2019 8:53 am

    Ja bym był za tym, żeby jednak pokemona dostać dopiero po napisaniu KP. Tak było na Tailu. No i jeśli będziemy mieli startery od razu, to jaki jest sens zaczynania gry w stolicy? Wtedy po prostu ten pomysł zostanie porzucony, a szkoda by było. Osobiście podobało mi się Tailowe rozwiązanie w kwestii starterów.

    Sponsored content


    Jak startery? Empty Re: Jak startery?

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Sro Maj 15, 2024 6:20 am